O zespole

Przystań na chwilę. Wsłuchaj się. Słyszysz? To my, Madamme. Przyszliśmy, żeby poruszyć w Tobie strunę, o której zapominasz. Żeby przypomnieć Ci o radości, zakochaniu i szczęściu, ale też o żalu, smutku i osamotnieniu. O tym, że emocje są częścią nas. Tacy jesteśmy my i taka jest nasza muzyka. 

Spotkaliśmy się we wrześniu 2016 roku dzierżąc gitarę, ukulele, bas, siedząc przy pianinie i perkusji, aby tworzyć muzykę, której punktem wyjścia są gatunki folk i folk rock. Od początku wiedzieliśmy jednak, że co prawda zespoły takie jak Mumford&Sons, The Lumineers, czy Of Monsters And Men będą naszą inspiracją, ale swoją muzyczną drogę musimy odnaleźć sami.

W maju 2017 roku byliśmy gotowi, żeby pokazać swoją twórczość publiczności, co uczyniliśmy podczas Wrocławskiego Festiwalu Form Muzycznych a także kilkudziesięciu kolejnych koncertów w miejscach nierzadko oddalonych od naszych rodzinnych stron o setki kilometrów. W marcu 2018 roku dotarliśmy do finału Zimowej Giełdy Piosenki, w maju do półfinału Muzycznej Bitwy Radia Wrocław a w czerwcu do finału festiwalu Emergenza. W marcu 2019 roku wróciliśmy do koncertowania po przerwie spowodowanej zmianami personalnymi w zespole i przekształceniu się z kwartetu w kwintet, zaś już w sierpniu mieliśmy zaszczyt zagrać pierwsze zagraniczne koncerty podczas Sofar Sounds we Lwowie. Mamy także na swoim koncie wydanie czteroutworowej EPki, singla, minialbumu “Tadamm!”, a w planach nagranie albumu długogrającego.

Jak dalej potoczy się ta historia? Przyjdź, posłuchaj i stań się jej częścią!

Nasz zespół stanowią:

Basia Białkowska
Wokal
Posiadaczka pięknej barwy, świetnych pomysłów i ciepłego uśmiechu.
Miłosz Całujek
Gitara basowa
Załatwiacz spraw niezałatwialnych.

Kamil Jeziorski
perkusja, perkusjonalia
Poważny, ustatkowany, mąż i ojciec. Bardzo lubi uderzać w perkusję 12 tysięcy razy na sekundę, ale stara się nad tym pracować.
Jakub Kulik
gitara akustyczna
Choć nie wygląda, ma jeszcze mleko pod nosem. Nosiciel niewybrednego przezwiska, związanego z pewnym wyskokowym napojem dostępnym w znanej sieci sklepów.
Jędrzej Wołk
pianino, ukulele, wokal
Kompozytor, autor tekstów. Rudy, ale przynajmniej ma fajne okulary (i to jest jego jedyne zdjęcie bez nich).

3 thoughts on “O zespole

  1. Witam serdecznie, miałem tą przyjemność spotkać was w kafejce Menzurka, wasza pasja, muzyka mnie zauroczyła. Świetna muzyka, nastrój, oryginalne brzmienie! Gratuluję pomysłów i brzmienia. Pełny profesjonalizm i pasja! Dziękuję bardzo i powodzenia!

  2. Jestem Wami zauroczona:) Mialam przyjemność uczestniczyć w Waszym Wrocławskim koncercie na Placu Solnym i poprostu się zakochałam. Czekam na płytę i koncert bliżej stolicy;)

  3. Miałem dziś przyjemność uczestniczyć w Przemyślu w wydarzeniu muzycznym,które zapadnie na długo w mojej pamięci. Świetny zespół ze zjawiskową,eteryczną solistką Panią Basią Białkowską – prawdziwą Madame .Dla mnie jesteście nr.1 poza wszelką konkurencją. Wielkie dzięki za prawdziwą ucztę dla moich zmysłów. Dawno nikt nie zrobił na mnie takiego wrażenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *