O zespole

Przystań na chwilę. Wsłuchaj się. Słyszysz? To my, Madamme. Przyszliśmy, żeby poruszyć w Tobie strunę, o której zapominasz. Żeby przypomnieć Ci o radości, zakochaniu i szczęściu, ale też o żalu, smutku i osamotnieniu. O tym, że emocje są częścią nas. Tacy jesteśmy my i taka jest nasza muzyka. 

Spotkaliśmy się we wrześniu 2016 roku dzierżąc gitarę, ukulele, bas, siedząc przy pianinie i perkusji, aby tworzyć muzykę, której punktem wyjścia są gatunki folk i folk rock. Od początku wiedzieliśmy jednak, że co prawda zespoły takie jak Mumford & Sons, The Lumineers, czy Of Monsters And Men będą naszą inspiracją, ale swoją muzyczną drogę musimy odnaleźć sami.

2021 jest rokiem drugiej odsłony naszej trasy “Twarzą w twarz z Madamme”, którą zapoczątkowaliśmy w 2020. Po przerwie spowodowanej zamknięciem miejsc koncertowych wracamy do dzielenia się przemyśleniami i dawania nadziei, że o dobrych rzeczach zapomina się tylko na chwilę. Tak jak rok wcześniej trasa ta obejmuje miejsca, w których możemy być jak najbliżej ludzi, takie jak rynki, porty, punkty spotkań, czy ulice, jednak tym razem poszerzamy ją także o kluby i kawiarnie.

W poprzednich latach mieliśmy wielką przyjemność zagrać w ponad 70 miejscach w całej Polsce i na Ukrainie, wydaliśmy czteroutworową EPkę, minialbum, “Tadamm”, kilka singli, a także opowiedzieliśmy swoją historię podczas wielu wywiadów i rozmów z dziennikarzami radiowymi i prasowymi.

Jak dalej potoczy się ta historia? Przyjdź, posłuchaj i stań się jej częścią!

Nasz zespół stanowią:

Basia Białkowska
Wokal
Posiadaczka pięknej barwy, świetnych pomysłów i ciepłego uśmiechu.
Miłosz Całujek
Gitara basowa
Załatwiacz spraw niezałatwialnych.

Kamil Jeziorski
perkusja, perkusjonalia
Poważny, ustatkowany, mąż i ojciec. Bardzo lubi uderzać w perkusję 12 tysięcy razy na sekundę, ale stara się nad tym pracować.
Jakub Kulik
gitara akustyczna
Choć nie wygląda, ma jeszcze mleko pod nosem. Nosiciel niewybrednego przezwiska, związanego z pewnym wyskokowym napojem dostępnym w znanej sieci sklepów.
Jędrzej Wołk
pianino, ukulele, wokal
Kompozytor, autor tekstów. Rudy, ale przynajmniej ma fajne okulary (i to jest jego jedyne zdjęcie bez nich).
Lubisz nasz zespół?
Zapisz się na nasz newsletter, aby otrzymywać informację o tym, co się u nas dzieje 🙂
Zgadzam się na przesłanie i magazynowanie moich danych przez zespół Madamme na platformie MailChimp ( more information )

3 thoughts on “O zespole

  1. Witam serdecznie, miałem tą przyjemność spotkać was w kafejce Menzurka, wasza pasja, muzyka mnie zauroczyła. Świetna muzyka, nastrój, oryginalne brzmienie! Gratuluję pomysłów i brzmienia. Pełny profesjonalizm i pasja! Dziękuję bardzo i powodzenia!

  2. Jestem Wami zauroczona:) Mialam przyjemność uczestniczyć w Waszym Wrocławskim koncercie na Placu Solnym i poprostu się zakochałam. Czekam na płytę i koncert bliżej stolicy;)

  3. Miałem dziś przyjemność uczestniczyć w Przemyślu w wydarzeniu muzycznym,które zapadnie na długo w mojej pamięci. Świetny zespół ze zjawiskową,eteryczną solistką Panią Basią Białkowską – prawdziwą Madame .Dla mnie jesteście nr.1 poza wszelką konkurencją. Wielkie dzięki za prawdziwą ucztę dla moich zmysłów. Dawno nikt nie zrobił na mnie takiego wrażenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *