O zespole

Chcemy Wam grać o błahostkach i o rzeczach ważnych. Śpiewać tak, żebyście roześmiali się w głos i przystanęli na chwilę. Komponować melodie od których nie da się uwolnić. Pisać teksty, które będą ważne.
Głęboki bas, delikatne pianino, dźwięczne ukulele, energiczny rytm perkusjonaliów oraz gitary akustycznej, a także miękki i melodyjny głos naszej Madamme, to cechy, które nas określają. Gatunek muzyki, jaki wykonujemy określa się jako Folk/Americana, do którego zainspirowały nas zespoły takie jak np. Mumfford&Sons czy The Lumineers, jednak otwarcie możemy powiedzieć, ze staramy się odkryć go na nowo, wprowadzając nowatorskie pomysły.
Spotkaliśmy się po raz pierwszy we wrześniu 2016 roku, żeby po prostu pograć razem trochę muzyki i tak już zostało. W maju 2017 roku po raz pierwszy zagraliśmy jako Madamme na Wrocławskim Festiwalu Form Muzycznych a także rozpoczęliśmy swoją przygodę koncertową. W marcu 2018 roku dotarliśmy do finału Zimowej Giełdy Piosenki, zaś w maju do półfinału Muzycznej Bitwy Radia Wrocław, a w czerwcu do finału festiwalu Emergenza.  Za nami także kilkadziesiąt koncertów w większych i mniejszych miejscowościach południowej i zachodniej Polski.

Nasz zespół stanowią:

Oliwia Drożdżyk
wokal
Autorka melodii oraz tekstów. Najbardziej reprezentacyjna z zespołu.
Miłosz Całujek
gitara basowa
Załatwiacz rzeczy niezałatwialnych.
Kamil Jeziorski
perkusja, perkusjonalia
Poważny, ustatkowany, mąż i ojciec. Bardzo lubi uderzać w perkusję 12 tysięcy razy na sekundę, ale stara się nad tym pracować.
Jakub Kulik
gitara akustyczna
Choć nie wygląda, ma jeszcze mleko pod nosem. Nosiciel niewybrednego przezwiska, związanego z pewnym wyskokowym napojem dostępnym w znanej sieci sklepów.
Jędrzej Wołk
pianino, ukulele, wokal
Kompozytor, autor tekstów. Rudy, ale przynajmniej ma fajne okulary.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *