O zespole

Chcemy Wam grać o błahostkach i o rzeczach ważnych. Śpiewać tak, żebyście roześmiali się w głos i przystanęli na chwilę. Komponować melodie od których nie da się uwolnić. Pisać teksty, które będą ważne.
Głęboki bas, delikatne pianino, dźwięczne ukulele, energiczny rytm perkusjonaliów oraz gitary akustycznej, a także miękki i melodyjny głos naszej Madamme, to cechy, które nas określają. Gatunek muzyki, jaki wykonujemy określa się jako Folk/Americana, do którego zainspirowały nas zespoły takie jak np. Mumfford&Sons czy The Lumineers, jednak otwarcie możemy powiedzieć, ze staramy się odkryć go na nowo, wprowadzając nowatorskie pomysły.
Spotkaliśmy się po raz pierwszy we wrześniu 2016 roku, żeby po prostu pograć razem trochę muzyki i tak już zostało. W maju 2017 roku po raz pierwszy zagraliśmy jako Madamme na Wrocławskim Festiwalu Form Muzycznych a także rozpoczęliśmy swoją przygodę koncertową. W marcu 2018 roku dotarliśmy do finału Zimowej Giełdy Piosenki, zaś w maju do półfinału Muzycznej Bitwy Radia Wrocław. Za nami także kilkadziesiąt koncertów w większych i mniejszych miejscowościach południowej i zachodniej Polski.
Nasz zespół stanowią:

Bąbel        Oliwia Drożdżyk – wokal. Autorka melodii oraz tekstów. Najbardziej reprezentacyjna z zespołu.

Całuj       Miłosz Całujek – gitara basowa. Załatwiacz rzeczy niezałatwialnych.

Łapa       Miłosz Łapiński – gitara akustyczna, perkusjonalia. Kompozytor. Brakuje mu tylko ptaszka na głowie.

Jędrek       Jędrzej Wołk – pianino, ukulele, wokal. Kompozytor, autor tekstów. Rudy, ale przynajmniej ma fajne okulary.