Piszmy piosenki!

Piszmy piosenki #7 SPECJALNY!

Tak jak napisałem w tytule, ten odcinek będzie bardzo specjalny. Dlaczego?
Otóż 15.03.2020 wpadłem na pewien pomysł. Pomysł ten jest ściśle związany z sytuacją w naszym kraju i na świecie, która to zmusza nas do izolacji a co za tym idzie – przerwy w próbach i koncertach. Pomyślałem, że taki czas musi być w jakiś kreatywny sposób spożytkowany i że to świetna okazja, żeby spróbować bardzo intensywnego pisania piosenek. Moi drodzy, przedstawiam wam:

Na czym to polega?
Codziennie o 9:00 rano od poniedziałku 16.03 do piątku 20.03 będę losował jakieś słowo i zadaniem wszystkich chętnych będzie napisanie krótkiej piosenki, która będzie jakoś z tym słowem związana. Zasady:
– czas na napisanie utworu mamy do pojawienia się kolejnego słowa, a więc są to 24 godziny
– kawałek nie musi być długi, ale powinien zawierać co najmniej dwie zwrotki po 4 wersy i co najmniej czterowersowy refren
– wyzwanie uznaje się za zaliczone, jeśli dotrzymasz wszystkich terminów i w sobotę 21.03 o godzinie 9:00 będziesz mieć napisane 5 całkiem nowych utworów.

Proste? Myślę, że jak najbardziej. W tym wpisie będę wam relacjonował przebieg całego wyzwania, wrzucał rano słowa a także nagrania moich piosenek 😉

Dzień 1 (16.03.2020) – KLASA

Piszę to zdanie chwilę po północy, do końca dzisiejszej części wyzwania zostało jeszcze prawie 9 godzin, ale ja już swoje wypełniłem 😉 Piosenka nosi tytuł Klasa:

Czekam nadal na informacje ile osób stanęło do pierwszego dnia wyzwania, póki co potwierdzone są cztery 😉

Dzień 2 (17.03.2020) – LODÓWKA

Dzień 3 (18.03.2020) – DECYZJA

Niestety, tak jak się obawiałem, wyzwanie jest za trudne. Bardzo niewiele osób ZDECYDOWAŁO się je kontynuować 😉 Jestem ciekawy, czy ktoś dociągnie do końca. Ja widzę już gigantyczne plusy pisania codziennie, ale o tym napiszę w podsumowaniu. Trzymajcie kciuki, żebym dotrwał! Dzisiejsza piosenka nosi oczywiście tytuł „Decyzja”:

Dzień 4 (19.03.2020) – HISTORYK

Dzisiaj nie było łatwo, tematyka utworu też niełatwa, ale udało się. Już tylko jeden dzień!

Dzień 5 (20.03.2020) – KARO

Koniec! Do mety dotarły tylko dwie osoby, ale na szczęście w tym ja 😉 Jestem bardzo zadowolony, że udało mi się ukończyć wyzwanie, więcej napiszę w podsumowaniu, które już niedługo. A tymczasem zapraszam do posłuchania przewrotnie żartobliwego utworu Karo:

Lubisz nasz zespół?
Zapisz się na nasz newsletter, aby otrzymywać informację o tym, co się u nas dzieje 🙂
Zgadzam się na przesłanie i magazynowanie moich danych przez zespół Madamme na platformie MailChimp ( more information )

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *