Co u PaniMadamme?

Co u Pani, Madamme? #6

Trudno uwierzyć jak dużo rzeczy może wydarzyć się w tak krótkim czasie, jakimi są trzy miesiące. Wykonaliśmy ogrom pracy, spełniliśmy kilka marzeń i kilkukrotnie przesunęliśmy nasze granice. Jak do tego doszło? O tym przeczytasz dalej 🙂

Klucz do wszystkiego

Źródło: Sklep Arte

Zacznijmy od rzeczy absolutnie najważniejszej – muzyki. Ostatni czas był w naszym wykonaniu niezwykle płodny – powstało 7 utworów, z których 6 będziecie mogli usłyszeć (o czym wiedzą póki co nieliczni) na naszym nowym minialbumie „Tadamm!”. Co zrozumiałe, w pewnym stopniu zmieniło się nasze brzmienie. Stawiamy bardziej na dynamiczne utwory, z różnorodnymi rytmami. Jedynym wyłamaniem się z tego schematu będzie „Zimowy” – utwór napisany w stylu, którego bardzo mi u nas brakowało. Mam przeczucie (potwierdzone już reakcjami po kilku koncertach), że w jego tekście, mówiącym o pogodzeniu się z przeszłością i ponownym wkroczeniu na dobrą, swoją drogę, wiele osób znajdzie coś dla siebie. No właśnie, koncerty!

Największa przyjemność

pizzagirlpatrol.com

Myślę, że w tym temacie mogę wypowiadać się za cały zespół – koncerty to rzecz, która wynagradza wszystkie trudy związane z pracą nad przyszłością. Czasem już naprawdę nie masz siły i zadajesz sobie pytania, czy to wszystko ma sens, ale perspektywa nadchodzącego muzycznego spotkania z publicznością daje energię, żeby cisnąć. Od napisania ostatniego wpisu zagraliśmy kilka koncertów a każdy z nich był zupełnie inny od poprzedniego. Najpierw, jeszcze w październiku, koncert na chodniku (dosłownie) zorganizowany przez Centrum Aktywności Tarnogaj. Listopad stał pod znakiem pracy u podstaw (czytaj pisania muzyki), ale już 1.12 zagraliśmy najmniejszy koncert w naszej historii. Pojechaliśmy wspólnie na 3 dni w góry, żeby napisać trochę nowych kawałków i przetestować, czy jesteśmy w stanie tak zaaranżować nasze utwory, żeby dało się je zagrać na cajonie zamiast całej perkusji. Trochę przypadkowo poznaliśmy sąsiadów i zaprosiliśmy ich na krótki występ. Nasza muzyka spodobała się tacie i córce tak bardzo, że zagraliśmy bisy trwające tyle samo co główna część koncertu 😉 Tydzień później z kolei zagraliśmy największy z koncertów, na których występowaliśmy tylko my. W Muzeum Etnograficznym zasiadło ok 100 osób. W grudniu zagraliśmy jeszcze gościnny występ na OpenSlocie a także koncert w miejscu, gdzie wszystko się zaczęło – legendarnej Kanciapie. To tam założyliśmy Madamme, tam mieliśmy pierwsze próby. Dodatkowo podczas tego koncertu pierwszy raz od kilku lat mieliśmy okazję zagrać razem z Robertem, naszym pierwszym gitarzystą. To było coś! Nowy rok zaczął się jeszcze intensywniej – najpierw świetne przyjęcie podczas festiwalu Metalheart, później coraz bardziej zapełniająca się przestrzeń wokół sceny podczas WOŚPu w Miliczu i… coś naprawdę niezwykłego.

Jak gwiazdy kina

Znalezione obrazy dla zapytania gwiazda kina

13.01 miało miejsce wydarzenie bez precedensu w historii Madamme. W kawiarni Menzurka w Obornikach Śląskich zagraliśmy koncert, który został zarejestrowany, zarówno od strony audio jak i wideo a trzy nowe utwory właśnie z tego koncertu pojawią się już niedługo na naszym kanale YouTube. Jak do tego doszło? Na pomysł wpadliśmy razem z Jackiem ze studia Odbiornik (dokładnie tego studia w którym nagrywaliśmy naszą EPkę a teraz pracujemy tam nad „Tadamm!”). On uruchomił swoje kontakty, wybraliśmy miejsce i… okazało się, że nie jest ono dostępne. Tym samym musieliśmy zmienić koncepcję, Jacek przypadkowo poznał właścicielkę Menzurki a dalej wszystko potoczyło się już z górki. Przygotowania trwały kilka dni, samo przystosowanie sali i rozstawienie sprzętu zrobiliśmy od rana. Przygotowania obejmowały jedną kluczową rzecz – zrobiliśmy próby nagrań w studiu, po czym zapadła decyzja (kilkukrotnie później zmieniana), żeby na płycie znalazły się jednak kawałki studyjne a nie wersje live. Tym sposobem jesteśmy właśnie na kilka dni przed zamknięciem spraw nagrań. Trzymaj kciuki, żeby wszystko przebiegło po naszej myśli!
Do przeczytania!

Lubisz nasz zespół?
Zapisz się na nasz newsletter, aby otrzymywać informację o tym, co się u nas dzieje 🙂
Zgadzam się na przesłanie i magazynowanie moich danych przez zespół Madamme na platformie MailChimp ( more information )

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *